Płatność za przesyłkę paczkomatową za pobraniem

Płatności dokonywane za pobraniem są jednym z najbardziej komfortowych i bezpiecznych wyborów jeśli chodzi o transakcje wirtualne. Jedną z możliwych opcji jest dostarczenie jej do paczkomatu co także ułatwi nam życie bo będziemy mogli odebrać nasze zakupy o dowolnej porze dnia lub nocy. Niezależnie od tego, czy zamawiamy coś w małym internetowym sklepie czy na jednym z największych portali aukcyjnych możemy zapłacić dopiero w momencie dostarczenia a właściwie odebrania paczki.

Płatność za pomocą karty

Większość paczkomatów posiada możliwość płacenia w nich kartą ponieważ mają wbudowany terminal. Odbiór i płatność polega na zamówieniu przesyłki za pobraniem do paczkomatu, następne gdy kurier umieści nasze zamówienie w maszynie automatycznie otrzymujemy kod (drogą SMS-ową lub e-mailową) i wtedy możemy udać się w celu odebrania paczki. Na początku należy podać swój numer telefonu, potem wpisujemy nasz indywidualny kod i wtedy możemy opłacić nasze zamówienie. Gdy wszystko się uda, skrytka otworzy się i będziemy mogli cieszyć się zakupami. Za naszą przesyłkę możemy płacić kartą tylko i wyłącznie jeśli jest taka możliwość, nie możemy dokonać tego w innym paczkomacie bo nie ma tam naszego zamówienia.

 

Płatność za pomocą przelewu

Czasami zdarzy się tak, że nasza karta nie działa jednak mamy odpowiednią kwotę na koncie. Możemy więc po otrzymaniu wiadomości, ze paczka znajduje się w skrytce odnaleźć link do szybkiej płatności o nazwie PayByLink. Po kliknięciu zostajemy przekierowani na stronę naszego banku gdzie po zalogowaniu będzie można dokonać płatności. Cały formularz będzie już automatycznie wypełniony. Gdy kwota zostanie zaksięgowana będzie można odebrać paczkę, wpisując kod który otrzymamy zaraz na naszą skrzynkę e-mailową.

 

Płatność za pomocą gotówki

Jeśli nie chcemy płacić kartą lub jej nie posiadamy możemy zapłacić za nasze zamówienie gotówką. Utrudnieniem jest to, że płatności możemy dokonać w oddziale a nie w paczkomacie. Po otrzymaniu wiadomości, że przesyłka na nasz czeka musimy odczekać trzy dni bo wtedy paczka trafia do oddziału. W ciągu 11 dni należy ją odebrać i wtedy zapłacić za nią gotówką. Jeśli nie chcemy czekać możemy od razu udać się do oddziału aby opłacić nasze internetowe zakupy, wtedy od razu otrzymujemy kod do odbioru przesyłki z paczkomatu.