Możliwości w płatności za przesyłkę wysyłaną za granicę

Kiedyś, żeby wysłać paczkę za granicę trzeba było się natrudzić, obecnie jest to proste jak w przypadku zwykłej krajowej przesyłki. Mamy wachlarz możliwości jeśli chodzi o płatności: przedpłata na rachunek bankowy, Dotpay, PayPal oraz za pobraniem. To już od nas zależy jaki rodzaj uiszczania opłat nam najbardziej odpowiada.

Przedpłata na konto

Ten sposób jest najczęściej wybieraną metodą dokonywania płatności. Po złożeniu zamówienia

system automatycznie wysyła do nas wiadomość za pomocą e-maila lub SMS-a gdzie zawarte jest potwierdzenie zamówienia, numer konta na który musimy wpłacić ustaloną kwotę. Gdy to zrobimy, tuż po zaksięgowaniu wpłaty przychodzi do nas informacja o płatności i wysłaniu przesyłki. Wadą takiego rodzaju płatności bywa opóźnienie w przelewach między różnymi bankami (około doby, gorzej w wypadku weekendu bo wtedy trwać to może nawet 48 godzin).

 

Dotpay

Metoda płatności za pomocą Dotpay stała się tak samo popularna w Polsce jak i za granicą. Plusem dokonywania płatności w ten sposób jest szybkość i wygoda. Można zapłacić używając karty kredytowej, szybkiego e-transferu, przelewu internetowego, płatności gotówką oraz telefonem komórkowym. Dotpay obsługuje większość banków.

Jest to polecany sposób dokonywania płatności ponieważ od razu nasza wpłata jest księgowana i odnotowywana w systemie. Przyspiesza to całą realizację zamówienia.

 

PayPal

Jest to chyba najbardziej popularny system płatności błyskawicznych. Wszystkie największe firmy internetowe i portale aukcyjne korzystają z usług tej platformy. Z użyciem tego systemu możemy uiszczać opłaty za pomocą własnego konta PayPal, kart kredytowych i płatniczych. Korzystając z niego mamy gwarancję najwyższego bezpieczeństwa podczas dokonywania wirtualnych płatności.

 

Przesyłka za pobraniem

Takie rozwiązanie daje nam możliwość opłacenia przesyłki listonoszowi, który dolicza odpowiednią kwotę. Jest to sposób bezpieczny, skierowany dla osób, które nie ufają do końca Internetowi i jego możliwościom. Mamy kontakt z gotówką a nie wirtualnymi pieniędzmi. Każde zamówienie pobraniowe jest weryfikowane telefonicznie co zwiększa poziom bezpieczeństwa.