Prognozy dotyczące usług kurierskich

Obecnie na rynku usług kurierskich mamy tyle możliwości wyboru samem firmy a także możliwości, że ciężko jest wybrać najlepszą opcje. Istnieje duża konkurencja a nowe firmy powstają jak „grzyby po deszczu”. Takim młodym inicjatywom ciężko jest się utrzymać na rynku, prześcigają się więc w nowych pomysłach co można jeszcze ulepszyć aby przyciągnąć nowych klientów.

Według ekspertów w tej dziedzinie najlepszym pomysłem, który może ugruntować pozycję danej firmy jest nowa usługa, Same Day Delivery co znaczy w wolnym tłumaczeniu „dostarczenie tego samego dnia”.

 

O co chodzi z Same Day Delivery?

Ten pomysł jest dużym ułatwieniem dla klientów, którym zależy na szybkim dostarczeniu przesyłki do rąk adresata. Otrzymuje on paczkę w tym samym dniu, w którym była nadana. Oczywiście nadal najpopularniejszą opcją jest dostawa typu Next Day czyli na następny dzień po zakończeniu transakcji i większość odbiorców przesyłek jest do tego przyzwyczajonych. Okazuje się jednak, że możliwe jest dostarczenie zamówienia tego samego dnia.

Sklepy i firmy funkcjonujące w Internecie wprowadzają taką usługę do swojej oferty i według statystyk jest ona często wybieraną opcją. Zwiększa to zaufanie klientów i zwiększa sprzedaż. W Polsce jest to oferta przeznaczona głównie dla mniejszych, lokalnych firm kurierskich, które mają faktyczną możliwość dostarczenia przesyłki w ten sam dzień.

W naszym kraju nie ma obecnie jedynej najsilniejszej marki kurierskiej, która jest w stanie zdominować całkowicie rynek więc tą batalię ma szansę wygrać firma po wprowadzeniu takiej opcji do swojej oferty. Najczęściej klienci mieszkający w dużych miastach potrzebują możliwości otrzymania paczki tego samego dnia.

 

Same Day Delivery

W praktyce ciężko jest zorganizować taką usługę ponieważ firma kurierska powinna posiadać tak zwane magazyny rozproszone. Jeśli zaistnieją one w większych miastach taka usługa będzie działać bez zarzutu. Ważny jest też sposób komunikacji między nimi a także ustalenie kosztów dostawy. Oczywiście jeśli wszystko uda się zorganizować taka usługa przyciągnie rzeszę nowych klientów i sprawi, ze dana firma będzie bezkonkurencyjna.