Pięć najlepszych firm kurierskich w Polsce

Coraz więcej osób a już zwłaszcza firm korzysta z wysyłania paczek korzystając z firm kurierskich. Znaczenie mają ceny, oferowane usługi, czasami to wszystko zależy już od indywidualnie zawieranych umów przez przedsiębiorców. Oto zestawienie najbardziej popularnych firm na polskim rynku.

UPS

Jest to długo działająca firma, od ponad 100 lat dostarcza przesyłki. Została założona w Seattle (USA) pod marką American Messenger Company. Obsługuje ona około 185 krajów. Jej przychód roczny to około 45,5 mld USD. W Polsce jej udział procentowy to prawie połowa jeśli chodzi o wybierane firmy kurierskie.  Ceny wahają się od 23,40 za kilogramową paczkę do 40,10 za 10 kg.

 

DPD

Pełna nazwa firmy to Dynamic Parcel Distribution. DPD powstało pod koniec lat 70 w Niemczech. Obecnie posiada ponad 500 oddziałów w 40 krajach na świecie. Jej przychód to 17 mld euro rocznie. W Polsce pojawiła się na początku lat 90, teraz istnieje 50 oddziałów w Polsce. Ceny przesyłek rozpoczynają się od 16 złotych za kilogram aż do 19 złotych za 10 kg przesyłkę. Jej procentowy udział na rynku polskim to 22%.

 

DHL

Ta firma zaczerpnęła swoją nazwę od pierwszych liter nazwisk amerykańskich założycieli a powstała w 1969 roku. Na początku obsługiwała przesyłki w obszarze Ameryki Północnej a Południowej. Obecnie firma należy do Deutsche Post. Jej przychód roczny to około 46 mld euro. W Polsce podstawowe usługi jakie świadczy firma to: transport przesyłek lotniczych, fracht lotniczy i morski, transport przesyłek ponad-gabarytowych i niestandardowych oraz inne rozwiązania logistyczne a także międzynarodowy serwis pocztowy. Udział na rynku to 11%. Ceny przesyłek wahają się między 13,90 zł za kilogramową paczkę do 37,50 zł za 10 kg.

 

GLS

Jest to firma holenderska, powstała w 1999 roku poprzez połączenie kilku europejskich spółek kurierskich. Sieć GSL obejmuje 36 europejskich państw, w Polsce funkcjonuje od początku swojego istnienia. Udział procentowy na rynku polskim to 20% dostarczanych przesyłek. Ceny za nadanie paczki rozpoczynają się od 16 złotych a kończą na 48 złotych za 10 kg.

 

Siódemka

Firma posiada 42 oddziały w Polsce, zajmuje się przesyłkami krajowymi i miejskimi. Realizuje między innymi usługi takie jak: przesyłki międzynarodowe, krajowe i lokalne a także webpack. Udział w polskim rynku to 10 %. Ceny za nadanie paczki wahają się między 17 złotych za kilogramową przesyłkę do prawie 40 złotych za 10 kg.