Mobilne paczkomaty

Coraz więcej zapracowanych osób decyduje się na przesyłkę dostarczaną do paczkomatu. Jest to bardzo wygodne bo możemy ją odebrać o dowolnej porze. Co jednak zrobić jeśli zamawialiśmy coś w czasie gorącego przedświątecznego czasu a wiadomość tekstowa informująca nas o możliwości odbioru paczki wygląda nieco inaczej?

Należy zwrócić uwagę na informację zawartą w SMS-ie lub e-mailu ponieważ może ona mówić o tym, że nasza paczka czeka przy paczkomacie. To oznacza, że trafiła to mobilnej jego wersji.

 

Co to jest mobilny paczkomat?

To rozwiązanie wymyślono w celu wyeliminowania braku miejsca w paczkomatach gdy zbliżają się różnego rodzaju święta i wiele osób zamawia przesyłki do tego typu skrytek. Mobilny Paczkomat to po prostu kurier, który czeka przy specjalnie oznakowanym samochodzie dostawczym z paczkami w pobliżu standardowego paczkomatu. Kurier wydaje przesyłki tuż po przedstawieniu mu swoich danych czyli numeru telefonu i kodu, który jest niezbędny do odbioru paczki w normalnym paczkomacie. Cała procedura dużo się nie różni, jest szybka i prosta.

 

Gdzie można znaleźć mobilny paczkomat?

Tego typu samochody kurierskie są zwykle umiejscawiane w okolicy paczkomatu do którego zamówiliśmy paczkę. W razie problemów z odnalezieniem kuriera w samochodzie dostawczym wystarczy podejść do tradycyjnego paczkomatu i za pomocą kilku kliknięć dowiedzieć się, gdzie czeka nasza przesyłka (paczkomat wskaże nam strzałkami gdzie mamy się udać).

Cały czas trzeba monitorować wiadomości wysyłane do nas od firmy kurierskiej aby wiedzieć czy mamy szukać mobilnej czy tradycyjnej wersji paczkomatu.

Czasami w ciągu dnia zwolni się miejsce w normalnej skrytce, wtedy nasza przesyłka zostanie tam przeniesiona. Oczywiście takie informacje będą widniały w skrzynce e-mailowej lub SMS-owej. Czas na odebranie przesyłki także powinien być tam podany, żeby nie okazało się, że kurier wraz z samochodem dostawczym już odjechał a my akurat podjechaliśmy po jej odbiór.

Jeśli nie zdążymy odebrać naszej paczki na czas, najprawdopodobniej będzie czekała na nas w tym samym miejscu na drugi dzień, jednak to wszystko zależy od dostępności tradycyjnych skrytek. Dlatego tak ważne jest uważne czytanie wiadomości, które otrzymujemy. Są tam wszystkie dokładne informacje a także numery telefonów jeśli chcemy się skontaktować z kurierem w razie jakiś problemów.