Formy dostawy oferowane przez Pocztę Polską

Większość nadawanych przesyłek przechodzi przez Pocztę Polską, można więc powiedzieć, że jest najczęściej wybieraną firmą kurierską przez Polaków. Jej usługi w ostatnim czasie bardzo się rozszerzyły. Wszystko w celu przyciągnięcia młodych klientów i utrzymania popularności wśród starszych ludzi.

Nadawanie przesyłki

Chyba każdy chciałby, aby jego przesyłka trafiła jak najszybciej w ręce adresata. Według tradycyjnych rozwiązań Poczta doręcza przesyłki tylko w dni robocze jednak paczka powinna być nadana do godziny 15:00. Wtedy mamy gwarancję, iż zostanie ona wysłana w ustalonym przez nas terminie. Jednak gdy spóźnimy się i dotrzemy do placówki po godzinie 15:00 nie musimy się zbytnio martwić. Należy wtedy poszukać na stronie internetowej oddziału poczty, która jest przyjazna eCommerce.

 

Wysyłane paczki

Istnieje kilka możliwości w nadawaniu paczek. Pierwsza z nich to PACZKA24 czyli przesyłka, którą nadamy w jednym z większych miast w Polsce dotrze do odbiorcy już w następnym dniu od jej nadania. W mniejszych ośrodkach miejskich jej przesyłanie trwa nieco dłużej ale zwykle kończy się na dwóch dniach.

Kolejną możliwością jest PACZKA48 czyli tradycyjna przesyłka, która została wzbogacona o kilka dodatkowych możliwości. Na przykład odbiór w punkcie, ubezpieczenie, potwierdzenie odbioru etc. Jedynym ograniczeniem w skorzystaniu z tej opcji jest waga paczki, nie może ona przekroczyć 30 kg. Istnieje możliwość wysyłki na terenie całego kraju a paczka zostanie dostarczona do adresata w ciągu dwóch dni od nadania.

Paczka MINI jest to oferta skierowana do klientów na terenie całej Polski, gdzie w cenie usługi otrzymujemy opakowanie firmowe, które zmieści mniejsze przedmioty (o wadze do 2 kg). Ustalona przez Pocztę wartość paczki to 100 zł ale można ją ubezpieczyć na większą kwotę. Mamy limit do 500 złotych.

Paczka pocztowa to możliwość wysłania paczki o wadze do 10 kg z zadeklarowaną wartością. Adresat otrzyma ją już następnego dnia od nadania jeśli będzie ona potraktowana jako paczkę priorytetowa. Jeśli zdecydujemy się na paczkę ekonomiczną jej doręczenie zajmie około trzech dni.

To jednak wycinek możliwości Poczty Polskiej ponieważ istnieją jeszcze możliwości szybkich przesyłek kurierskich, także w soboty oraz możliwości śledzenia każdej przesyłki. Każdy zainteresowany może zajrzeć na oficjalną stronę Poczty lub wybrać się do najbliższego oddziału w celu uzyskania szczegółowych informacji.